İYİ Parti’den istifa eden Adnan Beker’den ‘fuhuş oteli’ iddiasıyla ilgili açıklama: O emniyet müdürünü tanımam

İYİ Parti’den istifa eden Adnan Beker istifasına ilişkin iddialara yanıt verdi.

Gazete Pencere’ye konuşan Adnan Beker, “Akşener’in fuhuş oteli sahibi emniyet müdürü iddiasını ortaya atma zamanlaması ile Beker’in istifası arasında bağlantı var” iddialarına ilişkin adı geçen Emniyet Müdürü K.Ö.’yü tanımadığını, aralarında da bir alışveriş olmadığını söyledi.

Beker İYİ Parti’den istifasını benzer iddialardan duyduğu rahatsızlığa bağladı.

İYİ Parti’den istifa eden Adnan Beker’in, Akşener’in fuhuş iddialarının merkezindeki otel sahibi polis müdürü ile ilişkisi olduğu iddia edilmişti. Kulislerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu fuhuş oteli iddialarını Beker’in istifanın ardından dile getirmesi, Beker’e karşı verilmiş bir yanıt olarak ifade edilmişti. Beker sadece Akşener’in açıklamalarıyla değil, oğlu ve yeğeninin iki kadını darp iddiası ile de gündeme gelmişti.

OĞLU VE YEĞENİ İLE İLGİLİ İDDİALAR YANIT VERDİ

Olayın bir buçuk yıl önce meydana geldiğini söyleyen Beker, oğlunun olayla bir ilgisinin olmadığını söyledi. Yeğeni ile fotoğrafları yayınlanan kadınların kavga ettiklerini ancak kavganın karakola yansımadığını, olay meydana geldiğinde kendisinin de milletvekili olmadığını anlattı.

Söz konusu iddiaların yer aldığı haberde darp edilmiş halde karakola giden iki kadının saldırganlardan şikayetçi oldukları ancak şikayetin işleme konulmadığı, ifadeyi alan polisin de tayinin çıktığı öne sürülmüştü.

“Basit bir kavga gibi görünmüyor” sorusuna ise Beker, olayda tecavüz iddiasının bulunmadığını söyleyerek cevap verdi. Beker fotoğrafların resmi bir dosyada bulunmadığını, gençlerin birbirlerine attıkları mesajlardan alındığını iddia etti.

Hakkında son dönemde artan iddiaları İYİ Parti’den istifasına ve AK Parti’ye ya da MHP’ye geçecek olmasına bağlayan Beker, haberde yer alan genç kadınların da tecavüz iddiasını yalanladıklarını, savcılığa da suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

ADNAN BEKER HAKKINDA BAŞKA İDDİALAR DA VAR

Petrol, inşaat ve enerji sektöründe faaliyet yürüten Beker Şirketler Grubu’nun sahibi Adnan Beker, hakkında başka iddialar da bulunuyor.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçim sonuçlarından sonra kendisini eleştiren Adnan Beker’e ilişkin “Organize suç örgütü üyesi olmaktan yargılanmış, kömür mafyası diye adı Ankara’da çıkmış bir kişi. Oğlu seçilemedi, şimdi kendisi milletvekili oldu. Parasıyla milletvekilliği satın alan bir kişidir. Beni çok konuşturmasın” demişti.

‘OSMAN GÖKÇEK İLE AYNI ARAÇTA’

Adnan Beker’in eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile arasının iyi olduğu da iddialar arasında. Beker’in TBMM’deki yemin törenine AK Parti milletvekili Osman Gökçek ile aynı araçla geldiği de kulislerde konuşulmuştu.

‘TEMEYYÜL YOKLAMASINI BASTI’ İDDİASI

Adnan Beker’in seçim öncesinde İYİ Parti’nin Ankara’da temayül yoklamasını beraberindeki 30-40 kişiyle birlikte bastığı, o dönem Genel Başkan Yardımcısı olan Şenol Sunat’a saldırıldığı haberlere yansımıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x