İşte İsrail ordusunun dikkat çeken sponsoru! Türkiye’de de faaliyet gösteriyorlar

  • Haber7 – ÖZEL

İsrail’in 7 Ekim’de Gazze’de başlatmış olduğu sivil katliam ve soykırım sonucunda on binlerce masum hayatını kaybederken yüz binlerce insan evsiz kaldı. Gün geçtikçe İsrail’in yaşadığı sıkıntılar da gün yüzüne çıkmaya başladı. ‘Acil yardım bekliyoruz’ diye dünyaya seslenen İsrail ordusuna uluslararası şirketlerden destekler gelmeye başladı.

“HER YAHUDİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN”

İsrail’in yaşadığı ekonomik sıkıntılar da artık gün yüzüne çıkmaya başladı. İsrail’in pek çok kentinde iş yerleri, esnaflar, mağazalar kapanma durumuna geçti. Tüm dünyaya yardım çağrılarında bulunan İsrail, uluslararası şirketlerden yardım almaya başladı.

Yardımlar gelmediği takdirde Hamas ile mücadele etmekte oldukça zorlanacaklarını ifade eden İsrail ordusu, resmi internet sitelerinden şöyle seslenmişlerdi:TÜRKİYE’DE DE FAALİYET GÖSTERİYORLAR

Askerlerin iç çamaşırlarından teçhizatlarına, erzaklardan teknolojik aletlere kadar tüm desteği bu şirketler tarafından karşılanıyor. Aralarında Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin de olduğu öğrenilen bu finansörler, bebek, çocuk, kadın dinlemeden soykırım yapan İsrail’e destek vermekten çekinmiyorlar. İsrail’e bu zamana kadar Dünya genelinde 100’e yakın şirketin yardım gönderdiği öğrenildi.

İsrail ordusunun başlattığı yardım kampanyasının sponsorları arasında gözüken şirketler arasında ise Türkiye’de denetim, araştırma, finansal danışmanlık ve vergi danışmanlığı gibi birçok konuda faaliyet gösteren Londra merkezli Deloitte şirketinin de olması dikkat çekti. 

Bağış kampanyasının en büyük sponsorlarından olan Londra merkezli Deloitte şirketinin, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da da faaliyet gösterdiği öğrenildi.

Haber7’nin gündeme taşıdığı bu bağış ve yardım kampanyaları ilk olarak sivil vakıflar tarafından başlatılmış daha sonra resmi kaynaklar tarafından devam etmişti. İsrail ordusu resmi internet sitesinden “Askerlerimiz Yahudi halkını yok etmeye kararlı bir düşmanla savaşıyor. Onlara yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor” demişti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x