Fatih Erbakan açıkladı: Yeniden Refah Partililer Kılıçdaroğlu’nu neden ziyaret etti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, katıldığı bir televizyon programında, Büyükşehir belediye ve belediye şirketlerinde yönetim hakkı istedikleri iddiasını reddetti.

Erbakan, “Cumhurbaşkanımızla 45-50 dakikalık bir görüşmede Gazze ve ülke gündemi ile birlikte yerel seçime yönelik işbirliğini de konuştuk. Ancak bizim bu görüşmede Malatya, Bursa Büyükşehirlerini istediğimiz hatta İstanbul Büyükşehir’in bazı iştiraklerini istediğimiz iddialarını açık bir şekilde net bir şekilde reddediyoruz. Biz bugüne kadar 150 belediye başkan adayımızı ilan ettik bu açıkladığımız adaylardan da geri dönüş olması mümkün değil. Başından beri de söylediğimiz gibi bir ittifak söz konusu olursa sadece İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir bazında olabilir. Diğer il ve ilçelerde biz kendi adaylarımızla seçime katılacağız. Teşkilatlarımız da yerel seçimlerin Cumhurbaşkanlığı seçimi kadar kritik olmadığı görüşündeler. Yetkili kurullarımızla istişare ederek kararımızı önümüzdeki günlerde vereceğiz.” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL’İN DEM PARTİSİ ZİYARETİNE TEPKİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in önce şehit cenazesine katılıp daha sonra HDP’nin devamı niteliğindeki Dem Partisi’ni ziyaret etmesine tepki gösteren Erbakan, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz de Meclis’te şahit oluyoruz bu olaylara. Söz konusu partinin milletvekilleri ‘Sayın Öcalan’ diyerek konuşma yapıyorlar Meclis kürsüsünde. Bu tabi son derece üzücüdür. Biz bu partiyi ve ideolojisini, siyasi düşüncesini siyaseten mağlup etmemiz gerektiğini söyledik. Bunların partilerini kapattığımız zaman yenisini açıyorlar. Hatta kapanmadan yenisi zaten hazır oluyor. Ve bunlar daha çok taraftar toplamalarına da neden oluyor çünkü mağduriyet durumu ortaya çıkıyor. O halde bizim Doğu’ya ve Güney Doğu’ya yönelerek onları bizim siyaseten mağlup etmemiz lazım. Orası HZ. Ömer döneminde İslam ile müşerref olmuş ve Anadolu’nun diğer bölgelerinden dört asır önce Müslüman olmuş ve gereçekten çok kıymetli İslam ile yoğrulmuş hocaların yetiştiği bir bölge. Ama orada bir dejenerasyona ve bozulmaya yol açtılar. Orada özellikle gençler üzerinde bu ideolojilerin etkisinde kalmaması için mutlaka mücadele edilmesi lazım. Hem STK’la ile hem eğitim ile hem de siyasi olarak bizim üzerimize çok büyük görev düşüyor. Milletin teveccühüne ulaşamamalarını ve oradan oy alamamalarını sağlayacak çalışmaları yapmamız lazım. Yoksa tabi kınıyoruz, ayıplıyoruz, şaşırıyoruz ama asıl olarak bu bataklığın kurtarılması lazım. O yüzden bizlere çok büyük görevler düşüyor. Bunlara malzeme olabilecek şekilde bir neslin yetiştirilmemesi için mücadele vermek gerekiyor.”

KILIÇDAROĞLU ZİYARETİ

Yeniden Refah Partili milletvekillerinin geçtiğimiz günlerde eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaretini de değerlendiren Erbakan, ziyaret nezaket çerçevesinde gerçekleştiğini, siyasete yönelik bir ziyaretin muhatabının partinin genel başkanı Özgür Özel’in olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x