Bumble’ın kurucu ortağı olan Whitney Wolfe Herd’ün şirketin hisse değerleri düşünce CEO’luktan ayrılacağı açıklandı

Dünyanın en çok kullanılan flört uygulamalarından biri olan Bumble’da yönetim krizi yaşanıyor. Şirketin kurucu ortağı Whitney Wolfe Herd, şirketin CEO’luğundan ayrıldığını duyurdu. Herd, ocak ayından itibaren şirketin yönetim kurulu başkanlığına geçecek yerine ise şu anda işyeri mesajlaşma hizmeti Slack’te görev yapan
Lidiane Jones’a devredecek. Herd’ün şirket hisselerinin değerlerinin yüzde 80 düşmesinin ardından bu kararı aldığı belirtiliyor.

HİSSE DEĞERLERİ DÜŞTÜ

Şirket ilk kez şubat 2021’de halka arz edilmişti. Geçen Cuma ise hisse senetleri tüm zamanların en düşük seviyesinin altına indi. Hisselerin değer kaybetmesiyle birlikte 34 yaşındaki Herd’ün servetinde büyük bir düşüş yaşandığı belirtiliyor. Bumble’nin piyasa değerinin 2 milyar doların altına düşmesiyle birlikte Herd’ün 2021’in başlarında yaklaşık 1,5 milyar dolar olan servetinin bu mayıs itibarıyla 510 milyon dolara gerilediği kaydediliyor.

2021’DE EN GENÇ KADIN MİLYARDER OLMUŞTU
Herd, 2021’de Bumble’ın yaklaşık 9 milyar dolarlık bir değerlemeyle halka açılmasıyla şimdiye kadarki en genç kadın milyarder olmuştu. Daha önce Tinder’ın kurucu ortağı olan Wolfe Herd, Tinder’a cinsel taciz nedeniyle dava açtıktan kısa bir süre sonra 2014 yılında kadın odaklı Bumble’ı kurdu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x