Bazı Microsoft Çalışanları Yakında Ücretsiz Xbox Game Pass Ultimate Erişiminden Yararlanamayacak

Tam zamanlı Microsoft çalışanları Xbox Game Pass Ultimate hizmetine ücretsiz olarak erişebiliyordu. Öte yandan Microsoft’un iş gücünün çoğu için bu önemli avantaj yakında sona erecek.

The Verge adını açıklamadığı kaynaklardan edindiği bilgiye göre Microsoft çalışanlarının çoğuna Ocak 2024 tarihinden itibaren Xbox Game Pass Ultimate’a ücretsiz olarak erişemeyeceklerini bildirmeye başladı. Doğrudan Xbox ve Microsoft Gaming bölümünde çalışan Microsoft ekip üyeleri içinse bu erişim bedava kalmaya devam edecek. Ancak şirketin iş gücünün geri kalanı hizmete 12 aylık abonelik için indirim satın almak zorunda kalacak. Microsoft ekip üyelerine ne kadar indirim yapılacağına dair bir bilgi ise yok.

Birçok Microsoft çalışanının şirketin iç forumları aracılığıyla bu hamleye ilişkin memnuniyetsizliklerini dile getirdiği iddia ediliyor. Bildirildiğine göre Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer bu mesajların bazılarına bu karardan haberi olmadığını ve bu hamleyi inceleyeceğini belirterek yanıt verdi. Bu anlamda Microsoft’un bir çeşit tasarruf tedbiri aldığını söylemek mümkün.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde Xbox Game Pass fiyatlarına büyük bir zaman geldiğini de hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x